Fluting : Atık kağıtlar ve samanın pişirilmesiyle elde edilen hamurdan yapılan bir kağıt türüdür…  Samanın yarı kimyasal olarak işlenmesi ile elde edilen birincil elyafa yaklaşık % 60 oranında ikincil elyaf katılarak genellikle 140-160 gr/m2 olarak üretilen fluting kağıtlarıdır.Yüzey ezilme değerleri yüksek olmasına karşın nemden kolay etkilenirler.. Ülkemizde 1977 yılından bu yana üretilme olan bu cins kağıdın kullanımı yaygındır..

Beyaz Liner : Reklama ve görsele önem veren üreticilerin vazgeçilmez ambalaj hammedesidir. Baskıya uygunluğu ve görsel estetik kalitesi gibi özellikleri ile çok tercih edilen bir dış yüzey kağıdıdır.

Testliner : Tamamen atık kağıttan üretilen TESTLİNER kuru üretiminde yüksek dirençli ve baskıya dayanlıklı olması sebebiyle kolay işlenen ve en çok tercih edilen bir yüzey kağıdıdır.. Üretiminde nişasta ve reçine katkısı yapılır.. Zaman zaman ise renk vermek amacıyla boya katıldığı olur. Patlama değerleri 2-3,5 kPa ağırlıkları ise 125*350 gr/m2 arasında değişebilir..Katkı maddeleri kullanılarak neme mukavemetleri arttırılabilir.

Kraftliner : Uzun elyaflı olan Çam , Köknar , Ladin gibi yumuşak odunlu ağaclardan , sülfat prosesi ile üretilen yüksek mukavemetli bir kağıt türüdür. Kraft Almanca’da kuvvetli anlamına gelmektedir. Orman bakımından zengin ülkelerde üretilen kraft kağıtları , yeterli üretimi olmayan ülkere ihraç edilirler. Kraft kağıdının su geçirgenliği yoktur.. Üretiminde selüloz kullanılır.. Parlak oluşu , rengi , mukavemeti ve kolay baskı uygulanabilir oluşu ile özellikle ihracat sektörünün tercih ettiği bir dış yüzey kağıt türüdür. SKraft kağıtlar genellikle esmer yani doğal renkte üretilirler ancak istenirse tamamen beyaz ve sadece üst yüzeylerde beyaz selüloz kullanılarak ta Beyaz top adıylada üretilebilirler.. Dayanıklılık göstergesi olan patlama değerleri 3,5 – 5 kPa , ağırlıkları ise 125-450 gr/m2 arasında değişebilir

N.S.S: Fluting  ( Chemical)